فرانسه

مکان های دیدنی شهر پاریس

IMG_3418

نام تهران و نماد برج میلاد در برج ایفل

IMG_3379

شهر پاریس از فراز برج ایفل

IMG_3419

تصویر ناصرالدین شاه در طبقه فوقانی برج ایفل

IMG_3458

کلیسای نوتردام، یکی از اولین کلیساهای است که در سبک گوتیک ساخته شد. ساخت و ساز این کلیسا در سال ۱۱۶۳ آغاز شده و برای تقریباً دو دهه به طول انجامید. از بالای برج شمالی این کلیسا، شما می توانید نمایی عالی از شهر را مشاهده کنید.

 

IMG_3480

کلیسای نوتردام، نمای دخل

IMG_3342

برج ایفل که به احتمال زیاد شناخته شده ترین بنا در اروپا است، نماد شهر پاریس بوده و یکی از دیدنی‌ترین جاذبه های گردشگری این شهر می باشد. شما می توانید برای بالا رفتن از این برج، از پله ها استفاده کرده و یا با ایستادن در یک صف طولانی ، در انتظار استفاده از آسانسور بمانید.

 

IMG_3839

موزه لوور

یکی از مکان‌هایی که نباید در زمان بازدید از پاریس، دیدن آن را از دست بدهید، موزه لوور است که با داشتن کلکسیونی افسانه ای از اشیاء قدیمی، احتمالاً معروف ترین موزه در جهان می باشد. این موزه در داخل کاخ لوور که زمانی محل اقامت خانواده سلطنتی فرانسه بود قرار گرفته است.


IMG_3835 IMG_3780

آثار باستانی ایرانی در موزه لوور

IMG_3803

آثار باستانی تخت جمشید  در موزه لوور

IMG_3814 IMG_3831 IMG_3790

آثار باستانی  سر ستون  تخت جمشید در موزه لوور

IMG_3611

کاخ ورسای

چیزی که زمانی به عنوان یک اقامتگاه معمولی شکار ساخته شده بود، در نهایت به معروف ترین کاخ جهان و مدلی برای همه قصرهای بعدی در اروپا تبدیل گردید. این کاخ در ۲۰ کیلومتری جنوب غرب پاریس واقع شده است.

 

IMG_3628 IMG_3752

طاق پیروزی

طاق پیروزی که در میدان شارل دوگل (Place Charles de Gaulle) قرار دارد، به یادگار پیروزی های امپراتور ناپلئون بنا شده است. این طاق در سال ۱۸۳۶، مدت ها پس از اینکه زمان حکومت ناپلئون به پایان رسیده بود ساخته شد.

 

IMG_3712 IMG_3671 IMG_3648

کاخ ورسای

IMG_3631

کاخ ورسای

IMG_3302

طاق پیروزی

۲ نظر

 1. برادر ارجمند جناب آقای سعیدی
  با سلام
  ما امروز بر داشته های تاریخی و فرهنگی نسلهای گذشته افتخار می کنیم و در معرفی اصالت ایرانِ عزیز، بر اسناد مکتوب گذشتگان مرا جعه می نمائیم. اهتمام یک جوان موفق بر معرفی فرهنگ امروزی در تلفیق با تاریخ دیروزی، همان سند افتخاری است که از امروز تاریخ ایران برای فرداهای روشن تاریخی کشورمان آغاز گردیده است. مشاهده رزومه درخشان کاری تان به ویژه مدیریت یک مجموعه عظیم و منحصر بفرد فرهنگی کشور و تلاش در برقراری تعامل فرهنگی با کشورهای اروپایی، مایه مباهات قلبی اینجانب به عنوان خادم یک نهاد کوچک فرهنگی در جغرافیای پهناور ایران اسلامی گردید.
  موفقیت روز افزونتان را در سایه قرآن کریم و توجهات حضرت ولیعصر(عج) آرزومندیم.
  داور سلیمی- آذربایجانشرقی- سراب- “روستای تاریخی قلعه جوق”.

  • محمد رضا سعیدی

   با سلام
   پیام جنابعالی مایه مباهات و دلگرمی حقیر بود، سپاس بیکران از لطف جنابعالی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

تعداد بازدید: 1,906