خانه » اسلایدر » اطلاعیه شهرداری تهران درباره برگزاری پنجمین دوره انتخابات شورایاری‌های شهر تهران
اطلاعیه شهرداری تهران درباره برگزاری پنجمین دوره انتخابات شورایاری‌های شهر تهران

اطلاعیه شهرداری تهران درباره برگزاری پنجمین دوره انتخابات شورایاری‌های شهر تهران

 

✳️ مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران در رابطه با برگزاری پنجمین دوره انتخابات شورایاری‌های شهر تهران اطلاعیه‌ای را صادر کرد.

◀️ در متن این اطلاعیه آمده است:

◀️ «شهرداری تهران به عنوان مجری برگزاری پنجمین دوره انتخابات شورایاری‌ها تابع قوانین بالادستی است و در حال حاضر منطبق بر مصوبه شماره ۵۱۵۳۶/۱۳۶۳۵۳ هیات وزیران ابلاغی به وزارت کشور و مصوبه شورای شهر تهران، موظف است با همه توان این انتخابات را که برای نخستین‌بار به‌صورت تمام الکترونیک برگزار می‌شود به انجام برساند.

◀️ به موجب بند۷ ماده۸۰ قانون شوراها «اقدام در خصوص تشکیل انجمن‌ها و نهادهای اجتماعی و امدادی با توافق دستگاه‌های ذیربط» از جمله اختیارات شوراهای شهر است. شورای اسلامی شهر تهران و شهرداری تهران نیز براساس مفاد این بند اقدام به برگزاری انتخابات شورایاری‌ها کرده‌اند. در ماده۷۶ قانون مذکور نیز قانونگذار بر جلب مشارکت و همکاری مردم در اداره مناطق تاکید کرده است.

◀️ لازم به‌ذکر است رئیس محترم مجلس شورای اسلامی نیز در تاریخ ۲۱دی‌ماه۱۳۹۴ طی نامه‌ای عدم مغایرت مصوبه هیات وزیران با قانون را به صراحت اعلام کرده است. از این‌رو، می‌توان گفت که برگزاری انتخابات شورایاری‌ها بلااشکال و قانونی است.

◀️ با این وجود چنانچه از سوی هر یک از نهادهای قانونی از جمله دولت و یا سایر ارکان ذیصلاح دستوری مبنی بر عدم برگزاری صادر شود، شهرداری تهران تابع قانون خواهد بود.

◀️ مع‌الوصف؛ از نظر شهرداری تهران با توجه به همکاری کلیه دستگاه‌های ذیربط و انجام تمامی مراحل برگزاری انتخابات طبق تقویم مصوب و مشارکت گسترده شهروندان تهرانی، این انتخابات در روز ۴مردادماه برگزار خواهد شد.»

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

تعداد بازدید: 124